Muhteşem Bir Film ”Forrest Gump”

Forrest Gump

Bu yıl izlediğim bir film, Televizyonda gezinirken gördüğüm muhteşem bir yapıt. Hatırladığım kadarı ile TRT 1 yayınlamıştı o kanaldan izlemiştim. Öncelikle Forrest Gump Hakkında

Forrest Gump, 1986 yılında Winston Groom tarafından aynı adla yayımlanan romandan esinlenerek çekilmiş, 1994 yapımı epik, romantik, komedi-drama dalında bir filmdir.

Filmin Beyazperde Açıklaması;

Düşük I.Q. sahibi Forrest Gump Jenny ile tanışır ve aşık olur. Gump aralarında Elvis Presley, Kennedy, Nixon’ın da olduğu tarihsel kişilerle kaza eseri tanışır ve 50’lerden 70’lerin sonuna kadar gelen bir süre zarfında olaylar gelişir.
Gump tamamen tesadüf olarak Vietnam savaşına ve Amerikan yakın tarihinin önemli olaylarına şahitlik eder ve hatta rol alır. Ancak bilmeden yaptıklarının ne kadar önemli sonuçları olduğundan da haberi yoktur.

Tamamen saf ve temiz bir adamın muhteşem hayatı. En yakın zamanda ikinci kez izleyeceğim. Puanım 5 Kusursuz.

Aslında pek film/dizi izlemem önüme gelenleri izlerim ama Forrest Gump önüme gelen en iyi filmdi.Diğer filmlere göre daha farklı bir şey vardı içinde, çok farklı bir şey. 1994 yılında çekilmiş ama ben 2017 yılında izlemişim geçte olsa böyle güzel bir eseri izlemişim ( tam 23 yıl ) en kısa zamanda Winston Groom’un Forrest Gump kitabını okuyacağım. Kitaplarda olaylar daha uzun ve daha iyi şekilde anlatılıyor. Filmerde kısaltılıyor ben detayı ile öğrenmek istiyorum.

Bir Kaç Forrest Gump Repliği Vereceğim ;

Daha bir çok replik var ama ben size bu kadarını vereceğim. Bence repliklere bakmak yerine film’i izlemenizi öneririm 🙂

Size Forrest Gump filminin en çok tekrarlanan sözü ile veda Etmek İstiyorum

”Run Forrest Run”

Onur Çetin

Muhteşem Bir Film ”Forrest Gump”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir