League Of Legends MORGANA Hakkında

League Of Legends MORGANA

Son günlerde league of legends ‘de çok sık tercih ettiğim bir karakterden bahsedeceğim.

Morgana kolay bir hero 5 VS 5 haritada support (destek) olarak oynuyor.Benim kendi analizlerim ve deneyimlerim ile bütün nişancı adc heroları ile uyumluluk sağlıyor.

Morgananın Hikayesi Ve Rakibi : Kayle

Morgana’nın Özellikler

Morgana’nın pasifi RUH SÖMÜRÜSÜ. Pasifinin özellikleri hasar verdiğinde kendisi iyileştiriyor yani can emiyor.

Morgana’nın Q ‘su: Karanlık Esaret ilk olarak bize 50 mana olarak geliyor seviyesini yükseltikçe 5 mana artıyor en son seviyede 70 mana oluyor. Oldukça iyi bir menzile sahip. Karanlık Esaret’in özellikleri 3 Saniye’ye kadar stun ve eşyasız 300 hasar yetenek gücü eşyaları ile hasarını arttırabilirsiniz.

Morgana’nın W’su: Zulüm toprağı. İlk Olarak bize 70 mana olarak geliyor son seviyede ise 130 mana oluyor. Zulüm toprağının özellikleri belli bir alanı 5 saniye lanetliyor lanetlenmiş bölgede ki rakipler ise saniyede 120 büyü hasarı alabiliyor.

Morgana’nın E’si: Kara Kalkan. İlk seviyede de son seviyede’de 50 mana olarak bize geliyor bizde kalıyor. Kendi takımınızdan bir hero’ya kalkan veriyor. kalkanın özellikleri sizi +350’ye kadar büyü hasarını önlemesi. Bu arada kalkanın özellik süresi 5 saniye.

Morgana’nın R’si: Ruh Prangası. League Of Lefends’te karakterlerin ultileri 6.seviye’de açılıyor. Morganın ultisi gerçekten de çok ilginç ve güzel.Nasıl açıklayacağımı bilmiyorum o yüzden lol Türkiyeden alıntı yapıyorum. Morgananın Ultisi Enerji zincirlerini yakındaki rakipleri savurur ve çarpma anında hasar verip, Hareketlerini yavaşlatır. Düşmanlar Morgana’nın yakınında durursa, birkaç saniye sonra aynı acıyı yeniden yaşatır ve onları sersemletir. Amumunun ultisine çok benziyor değilmi 🙂

Destek Morgana İçin Sihirdar büyüsü için

Bitkinlik/Sıçra veya Tutuştur/sıçra Tavsiye Ediyorum.

Morgananın Önerilen Başlangıç seti ise şöyle

Büyü Hırsızının Marifeti , 3 Adet Can İksiri Ve Totem

Fiyatları 350+3×50+0: 500

Kısaca Morgananın önerilen özellikler böyle. Üstteki Resimde Verdim 🙂

Okuduğunuz için teşekkür ederim 🙂

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir