Bal Porsuğu

Bal Porsuğu

Bal Porsuğu, ne kadar küçük ve tehlikesiz görünse de delikanlı bir canlıdır. Manyak olarak bilinen bal porsuğu isminin sevimliliğini hareketlerine hiç yansıtamamış. Her canlıya (aslan,kobra ve diğer) atar yapan bal porsuğu çıldırmış bir canlıdır.

Bal Porsuğu İsmi Nereden Geliyor?

Bal Porsuğu ismi, balı çok sevdiği için verilmiş. Bal kovanlarına yaptığı saldırılar ile ünlenmiştir. Kalın derisi ve elastik yapısı ile tam bir harikuladedir. Ayriyetten kalın derisi vücudunu arıların iğnesinden korumaktadır.

Arı İğnesi Ne ki? En zehirli yılanın zehrine mağruz kalmasına rağmen hayatta kalır. Zehre mağruz kaldıktan sonra 1-2 saat bayılır ve tekrar ayılır. Tam bir Manyak !

Ayriyetten Bal Porsukları oldukça dayanıklı bir canlıdır. günde binlerce KM yürüyebilir,yüzebilir.

İzlediğim bir belgesel’de kobra ile bal porsuğu dövüşüyordu, yılan bal porsuğunu zehirlemişti, bal porsuğu bir süre baygın bir şekilde yattı. Sonra uyandı ve kobrayı yemeye devam etti.

Asla geri vites yapmayan bal porsuğu. Alemin hızlı delikanlısıdır ( Aniyaağğ Spedy Mustafa). Bal Porsukları herkese atar gider yapar kimseden korkusu yoktur.

Bal Porsuğu Yalnız Takılır

Bal Porsukları tek kurşundur, sadece çiftleşme döneminde karşı cinsle buluşur işi bittikten sonra gine yalnız kurt olarak takılır. Belirli bir evi yoktur istediği yerde uyur.

En Korkusuz Hayvan

Bal Porsuğu Rekorlar kitabına En Korkusuz Hayvan olarak girmiştir. Alayına isyan alayına gider yapar bal porsuğu, onda geri vites yoktur. Bal Porsuğu Reis :).

Ağresif, sinirli, giderli, atarlı bir yapıdadır bal porsuğu. Yalnız takılır geride bırakacağı kimse yoktur. Hiç bir şey den korkmaz Bal Porsuğu‘nun Korku Hormonu Yoktur. Geniş bir hayran kitlesi olan bal porsuğu reisin hayran kitlesine bende katılıyorum.

Alayına İsyan Alayına Gider a…. k….

– Bal Porsuğu

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir